19.02
Istorie - AS 003, ora 10.00
Filosofie - AS 001, ora 10.00
Sociologie - AS 009, ora 10.00
GISCEE - AS 003, ora 11.00
 
20.02
Teologie - AS 011, ora 10.00
SOAS - AS 011, ora 12.00.
 
*****************************************************
 
COMISIILE PENTRU EXAMENUL DE FINALIZARE A STUDIILOR 

Comisia de susţinere a examenului de licenţă la Specializarea Istorie:

Preşedinte:      Prof. dr. Silviu LUPAŞCU

Membri:          Prof. dr. Arthur TULUŞ

                     Conf. dr. Constantin STAN

                      Lect. dr. Decebal NEDU

Secretar:         Lect. dr. Ovidiu COTOI

Comisia de susţinere a examenului de licenţă la Specializarea Filosofie:

Preşedinte:      Prof.dr. Viorel ROTILĂ

Membri:          Prof. dr. Ion CORDONEANU

                      Conf.dr. Rariţa MIHAIL

                      Lect. dr. Viviana IVLAMPIE

Secretar:          Lect. dr. Iulian GRIGORIU

 

Comisia de susţinere a examenului de licenţă la Specializarea Sociologie:

Preşedinte:      Conf. dr. Răzvan DINICĂ

Membri:          Lect. dr. Felicia CORDONEANU

                      Lect. dr. Daniela RUSU-MOCĂNAŞU

                      Lect. dr. Valerica CELMARE

Secretar:         Lect. dr. Luminiţa IOSIF

 

Comisia de susţinere a examenului de disertaţie la Specializarea Geopolitică şi interferenţe sociale şi culturale est-europene:

Preşedinte:      Prof. dr. Constantin ARDELEANU

Membri:          Prof. dr. Ivan IVLAMPIE

                      Conf. dr. Mihaela LIUŞNEA

                      Conf. dr.  Rariţa MIHAIL

Secretar:         Lect. dr. Alexandra TEODORESCU

 

Comisia de susţinere a examenului de licenţă la Specializările Teologie ortodoxă didactică şi Teologie ortodoxă asistenţă socială:

Preşedinte:    Pr.conf.dr. Dorin Gabriel PANDELE

Membri: Pr.prof.dr. Ionel ENE
             Pr.lect.dr. Lucian PETROAIA
             Pr.lect.dr. Costel TOMA


Secretar:  Lect.dr. Gina SCARLAT


Comisia de susţinere a examenului de disertaţie la Specializarea Spiritualitate ortodoxă şi asistenţă socială:

Preşedinte:     Pr. Prof.dr. Ionel ENE


Membri: Pr.conf.dr. Cristian GAGU
             Pr.lect.dr. Ovidiu SOARE
             Pr.lect.dr. Costel TOMA


Secretar: Pr.asist.dr. Constantin OANCEA

 
 

Vă anunțăm că, pe 12 februarie,  vom deschide înscrierile pentru competițiile internationale JA de antreprenoriat pentru tineri:

Business Plan Challenge 2018 și Company of the Year 2018.

Premii în valoare totală de 25.000 EUR, în bani și burse de participare la școli de vară și evenimente educaționale internaționale, pentru studenți și profesori.

Înscrierea se poate realiza până pe 26 feb., în baza următoarelor materiale:

  • prezentare a ideii de afacere a echipei (PPT, după model dat)
  • reclamă video de max. 1 minut (exemplu disponibil AICI)
  • Un video pitch de max. 1 minut (exemplu disponibil AICI)

Detalii privind regulamentul, procedura de înscriere și metodologia de realizare a materialelor sunt disponibile la:http://jar.ro/bpc18

Un profesor se poate înscrie cu una sau mai multe echipe în competiție.

 

Vă mulțumim pentru implicare și așteptăm cu interes înscrierea dvs. și a studenților la competiții!